Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ ΕΝ ΑΥΛΙΔΙ (θυσία...)

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Κρίθηκε στις λεπτομέρειες!

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 62-58

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για τον Γ.Σ. Αυλίδας που επικράτησε με 62-58 του Γ.Σ. Ιτέας σε ένα ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς χωρίς να εξασφαλίσουν διαφορά ασφαλείας.
Οι παίκτες του Μωραΐτη προηγήθηκαν με 17-19 στο 10’ όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με επιμέρους σκορ (21-15) στο δεύτερο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 38-34.
Οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν μαζί με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα 7 πόντων στο 36’ (60-53). Ο Γ.Σ. Ιτέας αντέδρασε και 1:30 πριν το τέλος έκανε το 60-58.
Ακολούθησαν άστοχες επιθέσεις και 2/2 βολές του Δέδε 15’’ πριν το τέλος, που διαμόρφωσε το τελικό 62-58.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Βασιλείου με 22 (3) πόντους.
Ο Φραγκούλης στερήθηκε τις υπηρεσίες των Σταματίου και Πολίτη.
Διαιτητές: Χαϊνά-Κάλφα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 38-34, 53-51, 62-58.
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Μαλακασιώτης 4, Αχματιώτης 8 (2), Δέδες 8 (1), Τσίτσης 6, Παπαγιαννόπουλος 14 (2), Βασιλείου 22 (3), Αλεξάνδρου, Παπαποστόλου Αν., Λαφτσίδης, Παπαποστόλου Αθ.
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Παπαθεοχάρης 6 (1), Μπαντελάς 12 (1), Γεωργαντάς 8, Κοντογιάννης 2, Αγγελόπουλος 9 (2), Πράππας 14 (4), Ευθυμίου 5 (1), Δημητρίου 2, Πετράκος, Αναγνωστάκος, Παπαδήμας.