Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ : ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΕΣΗ (Αποτελέσματα - Βαθμολογία)

Νίκη (μετά από παράταση)

και ισοβαθμία στη 2η θέση!

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 74-70

πηγή : stereabasket.gr

Νίκη για τον Γ.Σ. Ιτέας απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας στην παράταση με 74-70 με την ομάδα του Μωραΐτη να ισοβαθμεί πλέον στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Τελεθριακό και τον Αίαντα Αυλίδας!
Το ματς εκτός από συναρπαστικό ήταν και επεισοδιακό, με τους φιλοξενούμενους να καταγγέλουν ότι δέχθηκαν επίθεση μετά τη λήξη του ματς ακόμα και στο χώρο των αποδυτηρίων από φιλάθλους των γηπεδούχων που είχαν επικεντρώσει τα πυρά τους στον Τσιώλη!
Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα πάντα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας ο Κωνσταντούρας με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 65-65 ενώ ο Παπαθεοχάρης είχε στη συνέχεια 0/2 για να πάει το ματς στην παράταση!
Εκεί, η Ιτέα προηγήθηκε με σε 4 πόντους, ο Αίαντας μείωσε σε 72-69 με τρίποντο του Τσιώλη, ο Αγγελέτος με 1/2 βολές μείωσε ακόμα περισσότερο σε 72-70 για να διαμορφώσει το τελικό 74-70 με 2/2 βολές ο πολύ καλός Γεωργαντάς.
Διαιτητές: Ντάνος-Ζάχος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-20, 32-37, 52-49, 65-65 (καν. διαρκ.), 74-70 (παρ.)
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Παπαθεοχάρης 8 (1), Μπαντελάς 9, Αγγελόπουλος 12 (3), Πράππας 3 (1), Παπαδήμας 7, Δημητρίου 10 Γεωργαντάς 25, Αναγνωστάκος, Κοντογιάννης, Περδίκης, Παπαδρόσος, Ντινόπουλος.
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης-Κουτσογιάννης): Μούντριχας 5 (1), Αργυρίου 6 (2), Κωνσταντόπουλος 6, Τσιώλης 9 (1), Αγγγελέτος 7  (1), Κωνσταντούρας 24 (2), Δάβρης 13, Δεληκώστας, Μαρίνης, Σπύρου.