Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ ΕΠΙ ΘΗΒΑΣ!...

΄Α΄ΕΣΚΑΣΕ: 2η συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ανδρική μας ομάδα μπάσκετ, αυτή τη φορά στην Θήβα!                 (πηγή : gsiteas.gr)

Κορυφαίοι!...

Διπλό στην παράταση!
ΚΑΔΜΟΣ - Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ  77-79

Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα η ανδρική μας ομάδα μπάσκετ μετά τη νίκη στην Ιστιαία με αντίπαλο τον Τελεθριακό
(διάβασε εδώ για τον αγώνα του περασμένου Σαββάτου), αυτή τη φορά στη Θήβα με αντίπαλο τον Κάδμο! Πιο συγκεκριμένα η ομάδα μας κέρδισε σήμερα το απόγευμα στην παράταση τον Κάδμο με 77-79, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής τους πρωταθλήματος Α΄ΕΣΚΑΣΕ!
Στην κανονική διάρκεια το σκορ ήταν ισόπαλο με 68-68 και τα πάντα κρίθηκαν στο 5λεπτο της παράτασης , με τον Γ.Σ. Ιτέας να παίρνει τη νίκη με 77-79 και τον Σταύρου να πετυχαίνει τους 9 από τους 11 πόντους της ομάδας μας σε αυτό το διάστημα! Συγκλονιστική η εμφάνιση και των υπόλοιπων παιχτών στον αγώνα της Θήβας!

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ντάνος-Τσάλας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-17, 36-39, 50-48, 68-68 (καν. διάρκεια), 77-79 (τελ.αποτελ.).
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Θανάσαινας 18 (3), Αναστασίου 15 (2), Φίλης, Πετρέσκου, Κάβουρας 20, Φλώτσιος 4, Παπαδάκης 7, Ζυγομήτρος 9 (1), Μπόγρης Γ., Μπόγρης Λ. 4, Χασάπης, Μπότσης.
Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης-Μολές): Αναγνωστάκος, Κουτρόγιαννος 2, Παπαδημητρίου, Ντινόπουλος 9, Λύτρας 2, Αγγελόπουλος 6 (1), Ευθυμίου 1, Δημητρίου 6, Σταύρου 29 (3), Τσιριπέρου, Μπαντελάς 22 (2), Γεωργαντάς 2.