Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Ο ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014 "ΒΥΘΙΣΕ" ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Γ' Εθνική Κατηγορία Ποδοσφαίρου
4ος Όμιλος - 8η Αγωνιστική

Η καλή και πειθαρχημένη ομάδα του Τηλυκράτη "έσπρωξε" την ομάδα μας, στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.  Με επίτευξη τέρματος μόλις στο 5' λεπτό της σημερινής αναμετρήσεως στο Δημοτικό Γυμναστήριο Ιτέας και ενώ ο τερματοφύλακας του Αστέρος, απεσόβησε με εκπληκτική απόκρουση, ένα τέρμα μόλις στο 15ον δευτερόλεπτο (!) του αγώνος, η ομάδα της Λευκάδος, εκυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, αναδεικνύοντας μέσα στο γήπεδο, τα γνωστά προβλήματα της ομάδος μας.

Μετά από 15' αγώνος στο δεύτερο ημίχρονο, η φιλοξενούμενη ομάδα εκέρδισε πέναλτυ, το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αστέρος, δίνοντας και το έναυσμα για την αγωνιστική επαναφορά των παικτών μας.  Η οποία όμως, παρ' όλη την υπεροχή της, εδέχθη και δεύτερο τέρμα.
Σε κάποια βιαία ανατροπή αμυντικού της ομάδος μας, υπήρξε μια μικρή σύρραξη, η οποία με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων, των διαιτητών και παραγόντων της ομάδος μας, δεν έλαβε διαστάσεις.
Προς το τέλος του αγώνος, ο Αστέρας εκέρδισε πέναλτυ, το οποίον μετετράπη σε τέρμα, αλλά δυστυχώς, αυτό το αποτέλεσμα, το 1 - 2 σε βάρος μας, δεν άλλαξε μέχρι του τελικού σφυρίγματος του διαιτητή.  Με αποτέλεσμα, οι μεν περίπου 15 εκδρομείς φίλοι του Τηλυκράτη από την Λευκάδα, να χειροκροτούν την επιτυχία της ομάδος τους, οι δε φίλαθλοι του Αστέρα, να λογίζονται την επομένη ημέρα της ομάδος. Διότι, μετά από την σημερινή 8η αγωνιστική και ενώ υπολείπονται άλλες 18, η θέση της ομάδος μας στον βαθμολογικό πίνακα του 4ου Ομίλου, είναι η τελευταία.

Επαναλαμβάνουμε : Η Ομάδα έχει πρόβλημα.  Προβλήματα.  Τα οποία δεν λύνονται δι' αλληλογραφίας!...