Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (έφηβοι & παίδες) : 2 Χ 2 (και οι δύο)

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ:

Γ.Σ. Ιτέας - Μάκαρος Άμφισσας 56-47

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς για τον Γ.Σ. Ιτέας που επικράτησε του Μάκαρου Άμφισσας με 56-47 για το εφηβικό πρωτάθλημα σε ένα ματς που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ σε όλη τη διάρκειά του, με τους γηπεδούχους να είναι πιο ψύχραιμοι στο τέλος και να φτάνουν στην επικράτηση.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 15-16, 11-7, 15-12.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Μολές Ι. 2, Μαναίος 3, Θεοχαρόπουλος, Χαλκιάς 13 (2), Περδίκης 8, Αναγνωστάκος 6, Κανάτας, Κατσίμπρας 6, Τζαμτζής, Τσιριπέρου 20 (3), Λάμπρου, Μολές Αν.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Κοντογιώργος 8 (2), Τσικνής 7, Μπιλέρης 6, Μούρτος 14, Ξηρός 2, Λιαράκης, Αντωνίου, Καρανάσος 10, Μαμαρέλης, Σαπουντζής.

***********************************************

ΠΑΙΔΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ.Σ. Ιτέας - Κένταυρος Λιβαδειάς : 87 - 43

Η παιδική ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Ιτέας πέτυχε την 2η νίκη του επικρατώντας του Κένταυρου Λιβαδειάς με 87-43 για τον Δ΄Όμιλο του πρωταθλήματος παίδων. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 29-4 στο 10′ και 47-17 στο ημίχρονο, επικρατώντας τελικά με 87-43.

Διαιτητές: Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-4, 18-13, 30-18, 10-8.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Μολές 13 (2), Κουτρόγιαννος 22 (2), Ιζελάρι 4, Κούκος, Τσελές, Πιλάλάς, Κατσίμπρας 14 (1), Παπανικολάου 2, Γκιάτης 3 (1), Θεοφάνης 4, Κανάτας 24.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Μπεζεντές, Ψιλόπουλος, Κιούσης, Τασούλας Μ. 1, Μπαλέτας 4, Παπαθανασίου, Πεϊρού 2, Σταμούλης 4, Τασούλας Ι. 17 (1), Βαρουξής 12 (1), Λαζινός 3.