Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ : ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΡΟΖ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΟΣ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ - Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ  : 88 - 72

πηγή : eviabasket.gr
Πολύ καλή εμφάνιση από τη Μαλεσίνα, κυρίως στο α’ ημίχρονο και νίκη με 88-72 επί του Γ.Σ.Ιτέας, με την ομάδα του Θάνου να περιμένει σε απόσταση βολής από την κορυφή!
Με λύσεις στην επίθεση κοντά αλλά και μακριά από το καλάθι, η Μαλεσίνα προηγήθηκε με 24-18 και 51-37 στο ημίχρονο.
Η Ιτέα στηριζόμενη στους νεαρούς παίκτες της έβρισκε σκορ από την περιφέρεια, αλλά όποτε προσπαθούσε να γίνει απειλητική η Μαλεσίνα έβρισκε τον τρόπο για να κρατάει απόσταση ασφαλείας φτάνοντας τελικά στη νίκη με 88-72, σε ένα πολύ καλό ματς μεταξύ δύο ομάδων που έδειξαν για μια ακόμα φορά πως μπορούν να προσφέρουν σκορ και θέαμα.
Στα συν για τη Μαλεσίνα η σταδιακή επιστροφή στους γνωστούς ρυθμούς από τον Αντώνη Χαρατσή που σήμερα έφτασε σε διψήφιο αριθμό πόντων (10).
Διαιτητές: Χουγιάζος-Χαϊνά.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 27-19, 18-19, 19-16.
ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Χαρατσής Αντ. 10, Ξετρίχης 5 (1), Χαρατσής Ι. 22 (1), Συριστατίδης 24 (2), Θεοφανόπουλος 6 (1), Κατσαγάνης 18, Γάτος 3 (1), Τούντας, Ψωρομίτας, Κοτσιομίτας, Ζουμπόπουλος, Βίγγος.
Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Μωραϊτης):Παγώνης 12 (1), Μπαντελάς 12 (1), Γεωργαντάς 11, Αγγελόπουλος 12 (4), Σκούρας 8 (2), Ευθυμίου 11, Δημητρίου 9 (3), Λύτρας 2, Τσιπούρας, Αναγνωστάκος, Περδίκης, Παπαθεοχάρης.