Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ (εντός) Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ : "ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ"... Φωτογραφίες - Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Γ' Εθνική Κατηγορία Ποδοσφαίρου
4ος Όμιλος - 7η Αγωνιστική

Με το αίσθημα του πεσιμισμού να είναι έκδηλο στην όλη συμπε-ριφορά της ομάδος μας, με αρκετές απουσίες βασικών παικτών της και με ελάχιστες εναλλακτικές λύσεις στον πάγκο της, κατάφερε να αναδειχθεί σε ιδανικό αυτόχειρα κατά την σημερινή ποδοσφαιρική συνάντηση με την Π.Α.Σ. Πρέβεζα. Παρ' όλες τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών της, είχε να ανταγωνισθεί εκτός από έναν πειθαρχημένο και επίμονον αντίπαλο και τις ιδιόμορφες αποφάσεις του διαιτητού, ο οποίος ήταν εντός του γηπέδου, το "ψυχολογικό εργαλείο", για την φραστική εκτόνωση των φιλάθλων...
  Πληροφοριακά να αναφέρουμε ότι, ο παρευρισκόμενος στις κερκίδες πατέρας του διαιτητή, άκουσε τα "εξ αμάξης" από τους παρακολου-θούντες τον αγώνα φίλους της ομάδος μας, καθ' όσον, παρ' ότι από την Λιβαδειά, υπήρξε επί σειρά ετών ποδοσφαιριστής στον Αστέρα Ιτέας.
  Μετά από ένα ...εκνευριστικό α' ημίχρονο, ο διαιτητής "μεγαλούργη- σε", αποβάλλοντας με κόκκινη κάρτα παίκτη του Αστέρα στην αρχή του β' ημιχρόνου.  Και ενώ ο τερματοφύλακας της ομάδος μας "έπιανε τα άπιαστα", ευτυχήσαμε στο 60' να επιτύχει τέρμα ο Αστέρας (με πέναλτυ), με τον νεαρό διαιτητής όμως, να  "σφυρίζει τα ασφύριχτα" στην συνέχεια και την ομάδα της Πρέβεζας να καταφέρνει να επιτύχει την ισοφάριση (με κεφαλιά) στο 95'...
  Εδώ αξίζει να σημειώσουμε ότι, όταν το σκόρ ήταν 1-0, η ομάδα μας είχε δοκάρι προ κενής εστίας και η μετά από ολίγα λεπτά σύρραξη μεταξύ δυο στην αρχή και περισσοτέρων στην συνέχεια παικτών, παρ' ολίγον να "τινάξουν στον αέρα" την αναμέτρηση.

Συμπέρασμα : Η ομάδα μας αντιμετωπίζει πρόβλημα.  Προβλήματα.  Και αυτά δεν λύνονται ...δι' αλληλογραφίας.
Εκτός εάν το πάρουμε απόφαση.  Ότι και να είναι αυτό.